رفع کمبود حافظه در گوشی های مختلف

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۳/۲۰ سه شنبه

اگر همیشه برای ذخیره کردن اطلاعاتتان کمبود فضا دارید یا اینکه مجبور میشوید اطلاعات قدیمیتان را پاک کنید و یا حتی از کند شدن سرعت گوشی خود خسته میشوید این گزارش را تا اخر برسی کنید. مشکل کمبود حافظه برای هر فردی امکان دارد اتفاق بیافتد که ما راهکارهای مختلفی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

فضای ابری

فضای ابری این امکان را به کاربر میدهد تا فضایی را از طریق اینترنت برای خود فراهم کند. از این طریق کاربر میتواند یک سری از اطلاعاتی را که اپلود کرده و لازم نیست هر روز به آن نگاه کند، در این فضا ذخیره میکند و میتواند از حافظه گوشی حذف کند. که با این روش هم حافظه گوشی خالی میشود هم این اطلاعات را برای همیشه خواهد داشت. اطلاعاتی مانند عکس ها و فیلم ها شخصی و خاطراتی که میخواهید برای همیشه نگه دارید و هر وقت کاربر مایل باشد میتواند آنها را به صورت آنلاین مشاهده کند. نکته مثبت این فناوری این است که مشاهده کردن اطلاعات ثبت شده فقط محدود به تلفن همراه نمیشود بلکه کاربر میتواند با داشتن اینترنت و وارد کردن اکانت و رمز خود، از طریق لب تاپ، کامپیوتر و حتی گوشی دیگر، به آنها دسترسی پیدا کند. در زیر اپلیکیشن های مختلفی که مربوط به این فناوری هستند را برسی میکنیم.

 

فضای ابری

 

اپلیکیشن مگا(Mega)

این اپلیکیشن 30 گیگابایت را در اختیار کاربر قرار میدهد که عدد به شدت جذابی است. این اپلیکیشن دارای قابلیت دوربین است و به کاربر امکان عکس، فیلم گرفتن و ذخیره کردن آن را در همین فضا میدهد و در گالری گوشی ذخیره نمیشود.

اپلیکشن مگا

 

اپلیکیشن گوگل درایو (Google Drive)

خیلی از کاربرهای اندرویدی با این اپلیکیشن آشنایی دارند که مختص شرکت گوگل است و فضای جذابی برای گوشی های اندرویدی که از سرویس گوگل استفاده میکنند ، فراهم آورده است. به صورت کلی فضای این اپلیکیشن ها شباهت زیادی به همدیگر دارند. این اپلیکیشن 15 گیگابایت حافظه را در اختیار کاربر قرار میدهد.

گوگل درایو

 

اپلیکیشن وان درایو(oneDrive)

این اپلیکیشن نیز مختص به شرکت مایکروسافت است که دارای 5 گیگابایت حافظه میباشد و دقیقا همان فضاهایی را دارد که دو اپلیکیشن قبلی در اختیار کاربر قرار میدادند. در قسمت لیست فایلها کاربر میتواند اطلاعات خود را در فایل مربوطه ذخیره کند و قادر است آنها را فولدر بندی کند، مستقیما عکس بگیرد و این اطلاعات  با دوستان خود به اشتراک بگذارد. برای این کار، کافی است تنها لینک را برای آنها ارسال کنید تا با وارد شدن به اکانت خود، لینک را دانلود کنند و به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

 

اپلیکشین وان درایو

 

اپلیکیشن گوگل فوتو ( Google photos)

گوگل دارای سرویس دیگری است که مخصوص عکس هاست که کاربر میتواند هر عکسی را که مایل باشد در این فضا آپلود کند. نکته ی این اپلیکیشن این است که کاربر برای استفاده از آن باید وارد بخشsetting  شود در بخش back up sink با فعال کردن تیک میتواند حافظه آن که 15 گیگابایت است را مشاهده کند، اما کاربر باید توجه داشته باشد که این تیک را خاموش کند تا اینترنت آن هدر نرود، زیرا به صورت خودکار هر عکسی را که وارد گالری گوشی شود آن را آپلود میکند.

اپلیکشن گوگل فوتو

 

اپلیکیشن دراپ باکس (Dropbox)

این اپلیکیشن یکی از قدیمی ترین اپلیکیشن فضای ابری محسوب میشود که کارایی آن دقیقا مانند اپلیکیشن های مذکور است. این برنامه بیشتر در فضاهای ادارای مورد استفاده قرار میگیرد. کاربر در صورت مایل بودن میتواند از طریق این برنامه صدا و عکس آپلود کند یا حتی میتواند مدارک خود را اسکن کند و فولدر های جدیدی را باز کند. دراپ باکس کمترین فضار را نسبت به دیگر اپلیکیشن ها دارد که 2 گیگابایت است. در مجموع با استفاده از همه این اپلیکیشن ها کاربر میتواند به بیشتر از 50 گیگابایت حافظه دسترسی پیدا کند که خیلی جذاب و کاربردی به نظر میرسد.

اپلیکشن دراپ باکس

 

اپلیکیشن آی کلود (iCloud)

اما جدا از 5 تا اپلیکیشن که در مورد آنها بحث کردیم سرویس دیگری وجود دارد که مختص آیفون است و آی کلود نام دارد. در این برنامه کاربر میتواند 5 گیگابایت حافظه به صورت پیش فرض در اختیار داشته باشد که با وارد شدن به آن میتواند اطلاعات هر اپلیکیشنی را که مایل است به صورت خودکار آپلود کند، باید آنرا فعال کند و هیچ مشکلی برای این اطلاعات به وجود نمی آید. نکته مثبتی که دارد این است که اگر کاربر از اکوسیستم اپل استفاده کند، به محض اینکه اپل آیدیش را در دستگاه دیگری ذخیره کند، میتواند اطلاعات آی کلود را نیز در آن دستگاه مشاهده کند. اما بیشتر فضای آی کلود، مخصوصا در 5 گیگ اولیه صرف Back up هایی میشود که به صورت دوره ایی از گوشی گرفته میشود و بیشتر فضا را اشغال میکنند. کاربر قادر است یک سری از بک آپ های قبلی را پاک کند تا فضای بیشتری داشته باشد.

اپلیکشن آی کلود

 

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا