فناوری ابری یا CloudTechnology

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۴/۱۶ دوشنبه

 فناوری ابری دارای بخش های متفاوتی است که شاید ملموس ترین آن همان فضای ذخیره سازی باشد. در حقیقت دلیل پیدایش فضای ابری استفاده از ابزارهای فیزیکی برای ذخیره کردن اطلاعات است. قبلا برای ذخیره سازی اطلاعات به ترتیب از فلاپی، نوارهای سی دی، فلش و هارد استفاده میکردند که یکسری چالش ها مانند گم شدن یا آسیب دیدن و از بین رفتن اطلاعات وجود داشت که با آمدن فضای ابری یک سری از این چالش ها برطرف شدند.

 

فناوری فضای ابری

 

شاید اطلاع داشته باشید که با وجود فضای های ذخیره سازی مختلف ابری، شما میوانید با استفاده از اینترنت فایل های مختلف را را روی سرورهایی آپلود کنید که خطر آسیب دیدن و گم شدن آنها را تهدید نمیکند و در هر جایی مستقل از زمان و مکان با دسترسی به اینترنت به همان اطلاعات دسترسی پیدا خواهید کرد.

شاید یکی از چالش هایی که  همه ما در مورد گوشی هایمان با آن مواجه هستیم پر شدن حافظه آن است که یکی از راهکارهای آن استفاده از فضای ذخیره سازی ابری است. این فضا در حقیقت بخش کوچکی از کل فناوری کلود است که یکی از بخشهای جذاب آن رایانش ابری یا همان کلود کامپیوتینگ است. کارایی این رایانش ابری، کمک کردن به افراد مختلف است تا محاسبات خیلی سنگین و کارهایی را که به سیستم های پیشرفته نیاز دارند را انجام دهد به این منظور که یک سری از سرور ها و کامپیوتر های ابرقدرت دست به دست همدیگر داده اند و به صورت موازی و یکپارچه فعالیت میکنند و شما میتوانند بخشی از آنرا به صورت ابری داشته باشید تا به کمک اینترنت بتوانید محاسبات سنگین را انجام دهید.

شاید خریدن سیستم های غول پیکر و سنگین که توانایی انجام کارهای سنگین را دارند برای خیلی از افراد امکان پذیر نباشد و یا هزینه های بالایی را در بر بگیرند. بنابراین رایانش ابری، بخشی از این سیستم های غول پیکر و سرور های سنگین را در اختیار افراد قرار میدهد تا بتوانند اطلاعات و کارهای دشوار را با آن انجام دهند که هزینه آن نسبت به سیستم های سخت افزاری قابل مقایسه نیست و خیلی به صرفه تر است. این اتفاق را میتوان یکی از بزرگترین اتفاقات چند سال اخیر در دنیای تکنولوژی محسوب کرد چون بسیاری از اپلیکیشن ها مختلف از این فضا برای خدمات دهی بهتر به مخاطبان خود استفاده میکنند. به عنوان مثال تلگرامی که همه افراد معمولا از آن استفاده میکنند از فضای ابری برای ذخیره سازی اطلاعات خود استفاده میکند و  فضا ابری را در اختیار هر کاربری قرار میدهد.

نکته مثبت دیگری در مورد فضای رایانش یا همان فضای ابری ، به کاربردن آن در کسب و کارهای کوچک و بزرگ است. در حقیقت فناوری ابری به بیزینس های مختلفی کمک میکند که ما روزانه درگیر آنها هستیم. بیزینس هایی مانند فروشگاهای اینترنتی ابر قدرت، تاکسی های انلاین و خیلی از بیزنس های دیگر از این فضا استفاده میکند. زیرا فناوری ابری هم سرعت استفاده از این اپلیکیشن ها و وب سایتها را افزایش میدهد و هم امنیتشان را ارتقاء میدهد. نکته مثبت دیگر آن، این است که در نقاط جغرافیایی بیشتری در دسترس مردم قرار میگیرد. شرکت های مختلفی در سطح جهان وجود دارند که از این فناوری استفاده میکنند و یک سری شرکت های دیگر وجود دارند که این فناوری را در اختیار بزینس های دیگر قرار میدهند. در ایران نیز شرکت ابر آروان این فناوری را در اختیار بیزینس های مختلف قرار میدهد، بیزینس هایی که شاید برایتان آشنا باشند و کسب و کار های بزرگی هستند که قطعا با آنها برخورد داشته اید و از آنها استفاده کرده اید. حتی ابر آروان مشتری هایی دارد که در خارج از کشور نیز از سرویس هایش استفاده میکنند.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا