چگونه از گوشی آی او اس و اندروید خود به عنوان وبکم استفاده کنیم؟

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۹/۹ یکشنبه

استفاده از گوشی بعنوان وبکم در زمانی‌که همراه خود وبکم ندارید بسیار کاربردی و مفید خواهد بود. شما می‌توانید از گوشی آی او اس، اندروید و یا تبلت خود برای سیستم کامپیوتر خود و نیز از آیفون و iPad برای سیستم Mac خود به عنوان وبکم  استفاده کنید.

 

استفاده از گوشی اندرویدی برای ویندوز:

برنامه DroidCam را از گوگل‌پلی دانلود کنید. این برنامه رایگان و پرطرفدار یکی از راحت‌ترین برنامه‌ها برای تبدیل سیستم اندروید شما به یک وبکم برای کامپیوتر می‌باشد.

شما می‌توانید با جستجو در کادر search موجود در بالا صفحه خود، نسخه اندروید DroidCam با پس زمینه سبز رنگ را بیابید.

آن را دانلود کرده و سپس روی گوشی خود نصب کنید.

برنامه DroidCam

 

به وبسایت https://www.dev47apps.com/droidcam/windows/ مراجعه کنید که در آنجا نسخه client ویندوز برنامه DroidCam نیز موجود است.

روی DroidCam Client که در بالای صفحه و در کنار لوگو ویندوز قرار دارد کلیک کرده تا شروع به دانلود شدن کند.

دانلود فایل DroidCam

 

اکنون روی فایل دانلود شده کلیک کرده و طبق دستورالعمل موجود، فرایند نصب را طی کنید. بسیاری از مرورگر‌ها پس از اتمام دانلود فایل، شما را برای شروع نصب فایل مطلع می‌کنند.

با اتمام نصب، DroidCam به‌صورت خودکار باز خواهد شد در غیر این‌صورت آن را باز کنید.

دانلود فایل DroidCam

برنامه را در گوشی خود باز کنید. آیکون این برنامه شبیه به آیکون اندروید می‌باشد.

دقت شود گوشی و کامپیوتر شما همزمان باید به یک شبکه وای‌فای متصل گردد.

برنامه DroidCam

 

اطلاعات مربوط به Device IP و DroidCam Port را وارد کنید.  هر دو کادر موجود در صفحه کامپیوتر باید بر گوشی شما نیز به هنگام باز کردن برنامه ظاهر شود.

اطمینان حاصل کنید که تیک‌های مربوط به Video و Audio را فعال کرده‌اید.

وارد کردن اطلاعات DroidCam

روی Start کلیک کرده تا دوربین گوشی روشن شده تا وبکم کامپیوتر فعال گردد. به منظور استفاده از این برنامه در نرم‌افزار‌هایی نظیر Zoom، به تنظیمات نرم‌افزار مربوطه رفته و دوربین و میکروفن آن را به DroidCam  و DroidCam Virtual Audio تغییر دهید.

 

استفاده از سیستم‌های‌ آی او اس آیفون و iPad به عنوان وبکم برای ویندوز:

برنامه iVCam را از اپ استور دانلود کنید. این برنامه رایگان و پرطرفدار بوده و به راحتی برای تبدیل سیستم‌های آی او اس به وبکم قابل استفاده می‌باشد. برای استفاده از قابلیت میکروفن آن لازم است تا مبلغ 20 دلار پرداخت کنید اما به‌جای آن می‌توانید با اتصال یک USB mic  به سیستم، کار خود را پیش ببرید.

شما می‌توانید با جستجو iVCam در کادر search این برنامه را که با نام e2eSoft معرفی شده پیدا کنید که دارای آیکونی با پس‌زمینه سفید از یک وبکم است که به سمت بالا-راست در حال اشاره است.

آن را دانلود کرده و سپس روی گوشی خود نصب کنید.

برنامه iVCam

 

 

برای دانلود نسخه ویندوز نیز به وب‌سایت https://www.e2esoft.com/ivcam/ مراجعه کنید و با کلیک روی کادر آبی رنگ برنامه را دانلود کنید.

حال روی فایل دانلودی کلیک کرده و مسیر نصب را طی کنید. بسیاری از مرورگر‌ها پس از اتمام دانلود شما را با خبر کرده تا با کلیک بر فایل دانلود شده، شروع به نصب برنامه کنید.

سیستم آی او اس خود را به کمک کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. این کار را با اتصال کابل به پورت USB کامپیوتر انجام دهید.

برنامه را همزمان هم در گوشی و هم در سیستم اجرا کنید. بلافاصله پس از بازکردن برنامه در هر دو جا، آنها به‌هم متصل می‌شوند.

به منظور استفاده از این برنامه در نرم‌افزار‌هایی نظیر Zoom، به تنظیمات نرم‌افزار مربوطه رفته و دوربین را به حالت e2eSoft iVCam تغییر دهید. اگر میکروفن فعال نبود آن را نیز به حالت e2eSoft iVCam تغییر دهید.

 

استفاده از سیستم‌های‌ آی او اس آیفون و iPad به عنوان وبکم برای سیستم Mac :

در ابتدای کار باید برنامه NeuralCam Live-Smart Webcam را از اپ استور دانلود کرده که برنامه‌ای رایگان و پر تقاضاست و به راحتی قابل استفاده می‌باشد.

می‌توان با جستجو NeuralCam در کادر search این برنامه را یافت که در وسط آیکون آن، یک ستاره سبز بزرگ قرار گرفته که توسط Neural Cam SRL ارائه شده است.

برنامه را دریافت کرده و روی گوشی خود نصب کنید.

 

برنامه را روی سیستم آی او اس خود باز کنید. وقتی برنامه برای اولین اجرا شود، در ابتدا از شما مجوز دسترسی به برخی از چیز‌ها را می‌خواهد.

با کلیک روی Allow به برنامه اجازه دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید.

برای نسخه مخصوص مکینتاش نیز روی Mac خود لینک https://neural.cam/live/NeuralCamLive-installer-1.0.0.pkg را جستجو کنید. با ورود به این لینک، نسخه مختص Mac بصورت اتوماتیک دانلود خواهد شد. در صورت استفاده از نسخه mobile app به منظور ایمیل و یا AirDrop کردن فایل‌ها برای خود نیز به این لینک‌ نیاز دارید.

پس از باز کردن برنامه طبق دستورالعمل موجود بر صفحه نمایش برنامه را نصب کنید. بسیاری از مرورگر‌ها جهت ادامه فرایند دانلود و نصب شما را بلافاصله پس از دانلود فایل با ارسال پیامی مطلع می‌کنند.

سیستم آی او اس خود نظیر آیفون یا iPad را با کابل USB به Mac خود وصل کنید. کابل موجود همراه دستگاه شما در کنار شارژکردن دستگاه وظیفه انتقال اطلاعات را نیز دارا می‌باشد.

به منظور بکارگیری این برنامه در نرم افزار Zoom کافیست به تنظیمات نرم افزار رفته و دوربین و میکروفن آن‌ را در حالت NeuralCam Live قرار دهید.

 

استفاده از سیستم اندرویدی به عنوان وبکم برای دستگاه Mac :

در ابتدای کار لازم است برنامه EpocCam Webcam Viewer از مک استور دانلود شود. این برنامه رایگان بوده و به کمک آن می‌توان سیستم اندرویدی خود را تبدیل به یک وبکم برای MacOS 10.11 و یا ورژن‌های بالاتر کرد.

انتقادات بسیاری به این برنامه وارد بوده و گزارشات زیادی از اختلا‌ل‌های فراوان حین کار با آن به گوش رسیده است اما به سبب اندک قابلیت‌های خوبش برای اتصال گوشی اندروید به دستگاه Mac استفاده می‌شود.

همچنین با یک جستجو ساده در گوگل‌پلی برنامه EpocCam Webcam Viewer  را دانلود کنید. رایگان بودن و قابلیت استفاده راحت آن از جمله مزیت‌های این برنامه است.

حال باید روی دستگاه Mac خود لینک https://www.kinoni.com/  را جستجو کرده تا بتوانید driver‌های موردنظر جهت اجرای برنامه را دانلود کنید. روی Download macOS drivers کلیک کنید. پس از اتمام فرایند دانلود، فایل را از حالت زیپ خارج کرده و driver‌های موجود را نصب کنید.

می‌توان برای اتمام درست فرایند دانلود از دستورالعمل موجود بر صفحه نمایشگر استفاده کرد.

در مرحله بعد می‌توانید گوشی اندروید خود را یا با کابل USB به دستگاه Mac خود وصل کنید و یا اینکه می‌توان جفت دستگاه‌ها را همزمان به یک شبکه وای‌فای متصل کرد.

در مرحله آخر نسخه client را روی سیستم و برنامه را نیز روی گوشی اجرا کنید. در صورتی که هنوز در مک استور و یا گوگل‌پلی هستید و خارج نشده‌اید، می‌توانید از همان‌جا بصورت غیر مستقیم با کلیک روی open وارد برنامه شوید.

به منظور استفاده از این برنامه در نرم افزار Zoom کافیست به تنظیمات نرم افزار مربوطه رفته و دوربین را در حالت EpocCam قرار دهید.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا