بررسی نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاور بانک

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۹/۲۰ پنج شنبه

چگونه بهترین پاور بانک ها را انتخاب کنیم؟

پاوربانک ها یکی از پرکاربردترین های انواع شارژ الکترونیک هستند. با مراجعه به محصولات سایت جهت خرید پاور بانک انواع مختلف پاور بانک با برند و کیفیت متفاوت وجود دارد که ممکن است  با توجه به ویژگی های متفاوت  آنها در انتخاب دچار تردید شوید، به همین دلیل  باید راهنمای ما را در مورد نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاور بانک بخوانید. با جستجوی این ویژگی ها یا حداقل در نظر گرفتن این جنبه ها هنگام جستجوی پاور بانک در پایان می توانید پاور بانکی خریداری کنید که دقیقاً همان چیزی باشد که شما نیاز داشتید.

 

معرفی پاوربانک

در ابتدا، اجازه دهید فقط به موضوع ساده ای بپردازیم که پاور بانک چیست؟

پاور بانک وسیله ای است که باتری را در خود نگه می دارد و هدف پاوربانک شارژ دستگاه ها است.

پاور بانک چه دستگاه هایی را شارژ می کند؟ هر دستگاه سازگاری که از کابل شارژ USB برای شارژ استفاده کند، می تواند با پاور بانک تغذیه کند.

پاور بانک ها انواع مختلفی دارند که با اندازه، ظرفیت برق و فن آوری های مختلف شارژ، متفاوت هستند. اگر در طول روز باتری کمتری در گوشی هوشمند خود پیدا کنید، پاور بانک یک راه حل عالی است زیرا می تواند تقریباً در همه جا با شما همراه شود. حالا بیایید به جنبه هایی بپردازیم که وقتی می خواهید پاور بانک بخرید، روی آنها تمرکز کنیم.

 

نقش مزایا و معایب پاور بانک در نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک

پاور بانک ها این روزها تقریباً برای سفر یک همراه ضروری  هستند. در حالی که تلفن ها با گذشت زمان هوشمندتر شده اند اما عمر باتری در اکثر آنها بسیار محدود کننده است. خوشبختانه ما پاور بانک هایی داریم که به ما کمک می کنند بدون هیچ مشکلی روز را پشت سر بگذاریم.

مزایا و معایب پاور بانک

مزایا

پاور بانک ها را حتی اگر که زیاد مسافرت نمی کنید هم برای شما مفیدند. آنها به شما امکان می دهند هنگام قطع برق، دستگاه های خود را روشن نگه دارید تا اطمینان حاصل شود که می توانید در تماس باشید و ارتباط برقرار کنید. آنها همچنین بسیار مناسب هستند و می توانید آنها را به هر پورت USB  متصل کنید. پاور بانک های مدرن با شارژ سریع دستگاه های جدید ارائه می شوند.  به این معنی که می توانید در عرض چند دقیقه بیشتر باتری خود را شارژ کنید. با داشتن یک پاوربانک در کنار خود، دیگر هیچ وقت نگران کم شدن درصد باتری خود نخواهید بود.

معایب

گرچه اینها معایبی نیستند که شما را از خرید پاور بانک منصرف کند، اما محدودیت هایی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. اگر یک پاور بانک خریداری کرده اید و قصد استفاده مداوم از آن را ندارید، تعجب نکنید که می بینید درصد باتری به دلیل عدم استفاده از آن به آرامی تخلیه شده است. شما باید پاور بانک خود را بالا نگه دارید تا اطمینان حاصل کنید که در صورت اتمام عمر باتری، مجبور نیستید به شارژر دیواری متصل شوید.  پاور بانک ها حتی اگر کوچک باشند نیز می توانند کاملاً سنگین باشند. اگر کیف یا کوله پشتی به همراه ندارید، می تواند آزاردهنده باشد. نیازی به گفتن نیست که پاور بانک ها برای مسافران حداقلی ایده آل نیستند.

 

 تاثیر طول عمر و میزان بازدهی در نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک

1.چند بار شارژ می کنید  

اگر دستگاه خود را چندین بار در روز شارژ می کنید ، باتری موجود در پاور بانک سریعتر از شخصی که هفته ای یک بار شارژ می کند، خراب می شود. باتری داخلی پاور بانک بعد از مدتی با هر بار استفاده، درصد بسیار کمی را خراب می کند. این در همه دستگاه های باتری دار یکسان است. تلفن، تبلت، دوربین دیجیتال

2 کیفیت پاور بانک:

این فاکتور مهمی است. کیفیت و مدل Power Bank شما مشخص خواهد کرد که دوام آن چقدر است. در دسته پاوربانک(شارژر همراه) موجود در سایت ما پاور بانک های با کیفیت بالا را می فروشیم که برای چندین سال طراحی شده اند. همیشه خوب است که هنگام خرید پاور بانک دوره گارانتی را بررسی کنید.

3مراقبت از آن:

پاور بانک خود را در یک مکان خشک و خنک نگهداری کنید تا چندین سال به شما کمک کند. پاور بانک خود را در شرایط مطلوب نگهداری کنید تا چندین سال عمر مفید داشته باشد. اینها 3 عامل مهمی هستند که طول عمر پاور بانک شما را تعیین می کنند. توصیه ما این است که هنگام خرید پاور بانک خود کمی بیشتر هزینه کنید و اطمینان حاصل کنید که از یک منبع معتبر خرید می کنید. اگر در حین استفاده از آن مراقبت کنید، دستگاه شما سالها شارژ می شود.

 

ظرفیت پاوربانک و تاثیر آن بر میزان شارژ باتری گوشی

هرچه میلی آمپر ساعت بیشتر باشد، باتری بیشتر دوام می آورد. چیزی که یک پاوربانک را از دیگری  متفاوت میسازد ظرفیت آن است. ظرفیت های پاوربانک ها با میلی آمپر ساعت اندازه گیری می شود. این چیزی است که باید هنگام خرید پاوربانک به آن توجه کنید زیرا باید بدانید با توجه به گوشی خودتان چند بار قابلیت پرکردن باتری را در اختیار شما قرار خواهد داد.

ظرفیت پاوربانک

 اگر شما فقط به دنبال خرید شارژر همراه و پاوربانک برای گوشی خود هستید، شاید بهترین پاوربانک در محدوده 4000 میلی آمپر ساعت باشد. دلیل این امر این است که ظرفیت باتری بسیاری از گوشی های هوشمند حداقل 2000 میلی آمپر ساعت است. با داشتن یک پاوربانک 3000 میلی آمپری، شما می توانید گوشی هوشمند خود را تا آخر شارژ کنید و هنوز کمی انرژی بیشتری برای شما باقی مانده است. بنابراین شرایطی پیش می آید که شما ممکن است به یک پاوربانک با ظرفیت بالاتر نیاز داشته باشید زیرا می خواهید iPad، گوشی هوشمند هوشمند و سایر دستگاههای الکترونیکی خود را شارژ کنید.

این زمانی است که رفتن به یک ظرفیت بالاتر مانند پاوربانک های 20،000 mAh بهترین انتخاب هستند. پاوربانک های با ظرفیت بالاتر به شما این امکان را می دهند تا چند روز پس از اتمام برق نگران شارژ مجدد پاوربانک نباشید. معمولاً وقتی پاوربانک خالی از شارژ است بهتر است  شبانه آن را شارژ کنید زیرا هنگام خواب به آن وابسته نیستید.  برای نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک ما به شما توصیه می کنیم که از محدوده 4000 میلی آمپر ساعت شروع کنید زیرا ظرفیت 4000 میلی آمپر ساعتی استاندارد مدرن پاوربانک مینی است.. سپس از آنجا بالاتر بروید و ببینید چه چیزی متناسب با نیاز شماست. مشخص کنید که در زندگی روزمره به چه میزان انرژی نیاز دارید و آن را با پاوربانک خود مطابقت دهید.

 

اهمیت سرعت شارژ در نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک

پاوربانک ها نیز دارای سرعت شارژ بسیار کمی هستند. دانستن اینکه یک پاوربانک چه سرعت شارژ دارد تفاوت بین نارضایتی شدید از پاوربانک یا شارژ خوب را تعیین میکند. به همین دلیل مهم است که بدانید چگونه سطوح خروجی و ورودی را در پاوربانک ها بخوانید. شارژ ورودی به معنای شارژ مجدد پاوربانک است. بیایید بررسی کنیم که چگونه باید انتخاب کنید سرعت شارژ به چه معناست و چه سرعتی را باید جستجو کنید. اما ابتدا اجازه دهید دو اصطلاح اصلی را مرور کنیم.

ولتاژ: ولتاژ در اصل تنظیم کننده فرایند شارژ است. ولتاژ قادر است جریان Amp را ثابت نگه دارد بنابراین سرعت شارژ ثابت است. هرچه جریان شارژ بیشتر باشد، سرعت شارژ نیز ثابت تر خواهد بود. هرچه جریان بالاتر باشد  سریعتر نیرو به دستگاهی که شارژ می کنید تحویل می شود.

آمپر: آمپر توسط ولتاژ تنظیم می شود و اگر ولتاژ شارژر کم باشد، ممکن است همیشه ثابت نباشد. برای اینکه جریان آمپر دائماً سریع باشد، باید ولتاژ کافی برای پشتیبانی از سرعت شارژ وجود داشته باشد. اکنون که هر دو اصطلاح اصلی را می دانید تا در واقع متوجه شوید شارژ چه چیزی را به همراه دارد، بیایید به سرعت شارژ بپردازیم.

سرعت شارژ خروجی:

آهسته - 5 ولت / 1 آمپر:

متوسط ​​- 5 ولت / 2 آمپر

سریع - 5 ولت / 2.4 آمپر

شارژ سریع - 9 ولت / 3 آمپر

 سرعت شارژ پاوربانک

 

این استاندارد شارژ خروجی است. اگر یک شارژر خروجی 1 آمپر جریان شارژ داشته باشد، شما تا حدودی شارژ آهسته را تجربه خواهید کرد. اما این برای باتری با ظرفیت های کم می باشد، بنابراین نباید سرعت کمی باشد. در نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک میزان شارژ متوسط ​​در جریان شارژ 2.0 آمپر برای خیلی ها عادی است.

این حالت خصوصاً در مواردی وجود دارد که پاوربانک دارای دو پورت باشد که در یک پورت ممکن است 2A شارژ شود و در پورت دیگر 1.0A شارژ شود. اگرچه نرخ شارژ 2.0A در حال از بین رفتن است زیرا نرخ شارژ سریعتر شروع می شود.

سپس به سراغ پایه شارژ بالاتر می رویم که شارژ 2.4 آمپر در واقع جدیدترین و سریعترین نوع شارژ استاندارد است که به هیچ فناوری شارژ خاصی نیاز ندارد. سرعت شارژ 2.4A استاندارد تر می شود.

فناوری شارژ سریع فقط با دستگاههایی در دسترس است که با فناوری شارژ سریع سازگار هستند و پاوربانک باید دارای پورتهای شارژ سریع و شارژ فعال باشد تا شارژ سریع تر انجام شود اکنون که دانستید چه سرعت شارژ می توانید از پاوربانک ها انتظار داشته باشید و بدانید که معنای آنها چیست، باید در فکر تهیه پاوربانکی باشید که دستگاه های شما را سریع شارژ کند. همچنین  باید بررسی کنید که آیا گوشی هوشمند سازگار با Quick Charge دارید یا خیر، پس باید پاوربانکی خریداری کنید که دارای پورت های شارژ سریع العاده باشد. آیفون ها با Quick Charge سازگار نیستند.

 

تاثیر قابل حمل بودن در نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک

در وهله اول یکی از دلایل محبوبیت اصلی پاوربانک ها این است که بسیار قابل حمل هستند. به همین دلیل شناخته شده است که نام دیگر آنها شارژرهای قابل حمل است زیرا وقتی شما در حال کار هستید می توانند دستگاه شما را شارژ کنند. تقریباً همه پاوربانک ها به نوعی قابل حمل هستند، فقط این است که برخی پاوربانک ها وزن کم تری دارند. قابلیت حمل در واقع با ظرفیت پاوربانک مطابقت دارد زیرا وقتی ظرفیت پاوربانک بیشتر باشد بسته باتری باید بزرگتر باشد. اما با وجود شارژرهای قابل حمل امروزی حتی اگر ظرفیت بسیار زیادی باشد ، اندازه پاوربانک نسبتاً کوچک خواهد بود. بنابراین ما در حال رسیدن به مرحله ای هستیم که ظرفیت های بالا را در اندازه های کوچکتر قرار دهیم تا نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک راحت تر شود.

پاوربانک قابل حمل

با این اوصاف، اگر شما یک پاوربانک می خواهید که در جیب شما قرار بگیرد یا اساساً یک پاوربانک کوچک که هر روز با خود حمل می کنید می توانید یک پاوربانک Mini را انتخاب کنید که استوانه ای است که حدود 5 اینچ طول دارد. این نوع پاوربانک ها قابلیت حمل مطلوب را دارند و به شما امکان می دهد گوشی هوشمند خود را بدون احساس کلافگی راحت  شارژ کنید. همین مورد در مورد پاوربانک های اسلیم نیز وجود دارد که تقریباً به همان اندازه گوشی های هوشمند هستند. اگر ظرفیت های بالاتری را دنبال می کنید، باید انتظار تغییر در اندازه را داشته باشید که تفاوت زیادی نیز در وزن دارد.

 

اهمیت اتصال پورت در  نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک

پاوربانک های مختلف میزان متفاوتی از پورت های خروجی را شارژ می کنند. پورت های شارژ به میزان ظرفیت پاوربانک بسیار متصل هستند و دلیلش این است که یک پاوربانک با ظرفیت 3000 میلی آمپر ساعت فقط یک پورت شارژ دارد. اگر می خواهید بسیاری از دستگاه ها را همزمان به راحتی شارژ کنید، ما یک پاوربانک با پورت ها ی بسیار را  برای نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک توصیه می کنیم.

پاوربانک های دارای پورت های مختلف می توانند از داشتن دو، سه، چهار و حتی پنج پورت در برخی از پاوربانک های با ظرفیت بالا برخوردار باشند. در نهایت تعداد پورت های مورد نظر شما به ظرفیت مورد نیاز شما بستگی دارد. شاید متوجه شوید که داشتن بیش از حد پورت خیلی دردسر ساز است و قابلیت یک شارژر قابل حمل سبک را از شما سلب می کند.

 

تاثیر قیمت در پاوربانک

نقطه قیمت پاوربانک ها به طور مستقیم با تمام جنبه های پاوربانک ها که در بالا ذکر کردیم ارتباط دارد، اما قیمت پاوربانک هنوز بخشی از پاوربانک است و همچنین یک ویژگی حیاتی برای انتخاب پاوربانک عالی است. پس با بررسی همه جنبه ها و درک آنچه که یک پاوربانک باید داشته باشد قیمت پاوربانک تعیین می شود.

 

اهمیت ضمانت نامه در نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک

همانند سایر محصولات الکترونیکی، ضروری است که ضمانت بازگشت به نقص تولید کننده را داشته باشید. برای نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک توصیه می شود دستگاهی را در نظر بگیرید که حداقل با 12 ماه ضمانت پشتیبانی شود.

 

اهمیت چراغ های نشانگر LED در پاوربانک

هنگام شارژ کردن دستگاه هایتان، از داشتن چراغ های نشانگر LED یا یک صفحه LCD که به شما می گوید چه مقدار باتری در پاوربانک باقی مانده است، قدردانی خواهید کرد. با این چراغ ها دیگر نیازی برای فهمیدن زمان شارژ مجدد دستگاه نخواهد بود. همچنین شما ایده روشنی از اینکه می توانید از یک پاوربانک کاملاً شارژ شده، چند شارژ دریافت کنید، خواهید داشت.

چراغ های نشانگر LED در پاوربانک

 

 

نحوه انتخاب بهترین شارژر همراه و پاوربانک تا حدودی چالش برانگیز است اما با پیروی از دستورالعمل هایی که ذکر کردیم ، اطمینان داریم که تهیه پاوربانک در واقع بسیار آسان است. پاوربانک ها در مرحله ای قرار دارند که بسیار پیشرفته هستند و کارهای زیادی برای پیشرفت بیشتر آنها انجام می شود زیرا افراد زیادی به آنها احتیاج دارند.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا