عکاسی معماری و معماری داخلی با گوشی موبایل

تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۰/۱/۱۶ دوشنبه

عکاسی معماری و معماری داخلی با گوشی موبایلرررر

 

عکاسی معماری و معماری داخلی با دوربین گوشی موبایل

گفتنی است که تاریخ دقیقی درباره ی پیدایش عکاسی معماری در دست نیست و با توجه به حدس و گمان هایی که زده اند عکاسی معماری قبل از سال 1860 توجه دیگران را به خود جلب کرده بود. امروزه کار عکاسی معماری با دوربین موبایل کار بسیاری از افراد را راحت کرده است. عکاسی معماری می تواند بسیار جالب و در عین حال مهم و چالش برانگیز باشد. ممکن است که عکاسی معماری با دوربین های حرفه ای تصاویر بهتر و مهیج تری را ارائه دهند، اما با دوربین گوشی موبایل نیز می توانید به انجام عکاسی معماری بپردازید. 

در عکاسی معماری با دوربین موبایل از سوژه هایی نظیر بناهای معماری، بناهای تاریخی، فضای داخلی و خارجی، سازه ها، و ساختمان ها عکس برداری انجام می شود. عکاسی معماری رده بندی های متفاوتی دارد، اما یکی از متداول ترین شکل آن عکسبرداری از منظره ی داخلی و خارجی بناها و ساختمان ها می باشد.

 

عکاسی معماری و معماری داخلی با دوربین گوشی موبایل

 

عکاسی معماری با دوربین موبایل، تنها به عکاسی کلی از بناها و ساختمان ها محدود نمی شود، بلکه عکاس باید علاوه بر مهارت عکاسی دارای ذوق هنری و دید زیبا نیز باشد. نحوه ی عکس برداری باید به گونه ای باشد که بنا و ساختمان خودشان بازگوی حقیقت نوع ساخت بنا و ساختمان باشند.

پیدا کردن سوژه ی مناسب برای عکاسی معماری می تواند کار راحتی باشد و شما هنگامی که در وسط یک خیابان هستید می توانید با دیدن ساختمان های بزرگ به عکاسی معماری با دوربین موبایل خود بپردازید. دقت کنید که قبل از عکاسی از مکان مورد نظر، باید حسابی آن بنا را تجزیه و تحلیل کنید تا بتوانید زاویه ی مناسبی از آن را پیدا کنید.

در نظر داشته باشید که با گذشت زمان و کسب تجربه ی کافی می توانید با سرعت زیادی زاویه ی مناسب برای عکاسی معماری را پیدا کنید. امروزه عکاس‌های معماری در حال جابجا کردن مرزها به شکل خلاقانه و غیرمنتظره‌ای هستند. فرقی ندارد که این عکاس‌ها مشغول عکاسی از تراکم فضای شهری با یک پهپاد باشند یا قصد داشته باشند ظاهر انتزاعی و جزئیات ساده‌ی یک ساختمان مشهور را به تصویر بکشند، آنها با سبک عکاسی معماری ظرافت این بناها را به تصویر می‌کشند. توجه داشته باشید هنگام عکس برداری از بناها و ساختمان ها از دوربین ها و لنزهای زاویه باز و دیافراگم بزرگ استفاده کنید.

 

عکاسی معماری و معماری داخلی با گوشی موبایل

 

عکاسی معماری داخلی با دوربین موبایل

به طور معمول عکاسی معماری، یا نمای داخلی ساختمان و یا نمای خارجی آن ها را به تصویر می کشد. عکاسی معماری به وسیله ی دوربین موبایل با جنبه های خاص معماری یک ساختار و یا مکان سر و کار دارد. عکاسی از طراحی داخلی بر روی فضای داخلی آن سازه، از جمله چیدمان مبلمان، دیوارها، کف پوش ها و دکورات داخل ساختمان تمرکز دارد. عکاس هایی که از فضای داخلی عکس می گیرند، از لنزهای زاویه باز استفاده می کنند.

در زیر به رعایت نکات مهمی برای عکاسی معماری و معماری داخلی با دوربین موبایل می پردازیم.

 

عکاسی معماری داخلی با دوربین موبایل

 

موضوع خود را برای عکاسی معماری انتخاب کنید

عکاسی معماری همیشه جالب است و همیشه یک ویژگی وجود دارد که می توانید روی آن تمرکز کنید. چیزی که باعث می شود عکس شما شایسته و متفاوت از سایر موارد موجود باشد، تسلط بر تکرار و تمرین است. شما باید چشم خود را آموزش دهید تا جزئیات، الگوها، تکرارها و خطوط اصلی را ببیند و بتوانید یک یا چند مورد از این ویژگی ها را که در عکس خود ثبت کرده اید، دیگران نیز قادر به دیدن و تشخیص آن در عکس ثبت شده باشند. از انواع مختلف معماری، نه فقط از نمای ساختمان، عکس بگیرید بلکه با ایستگاه های مترو، تونل ها، پل ها، گاراژهای پارکینگ و ... بازی کنید تا عکس معماری زیبایی را به تصویر بکشید و بعد با دیدن عکس ها از زیبایی این ساختارها شگفت زده شوید و لذت ببرید.

 

عکاسی معماری

 

در عکاسی معماری محیط عکاسی را بسنجید

همه‌ى محیط داخل فضا را زیر نظر بگیرید، تا بهترین زاویه را پیدا کنید و نقاط قوت فضا را وارد تصویر خود کنید. از طرفی ممکن است فضا از نظر طراحی دارای ضعف ها و کمبود هایی باشد، که شما باید تلاش کنید با کم و زیاد کردن و جابه جایی برخی از وسایل این ضعف ها و کمبودها را برطرف سازید و فضا را به ترکیب بندی متعادل برسانید. همیشه هدف نهایی شما در عکاسی معماری با دوربین موبایل این باشد که بهترین تاثیر را روی مخاطب و بیننده بگذارید.

 

در عکاسی معماری محیط عکاسی را بسنجید

 

خلق تصویر در عکاسی معماری با موبایل

ر معماری، تصویر همه چیز است. تصاویر با کیفیت، از طرح ها تا ارائه، برای برقراری ارتباط موثر و ایده های یک پروژه لازم و ضروری می باشد. مستندات یک پروژه تکمیل شده نیز همین است. عکس های خیره کننده به معماران کمک می کند تا خود و پروژه های خود را از رقبا متمایز کنند و همچنین مشتریان جدیدی را به خود جلب کنند. فراتر از زیبایی شناسی، یک عکس معماری خوب، جوهر یک ساختار و قصد طراح آن را بیان می کند.

 

تقارن در عکاسی معماری داخلی

تقارن یک عنصر ترکیبی قوی با تأثیر بصری بسیار بالا است. تقارن باعث می شود که هر عکس، هارمونیک، دلپذیر و جذاب تر شود. تقارن به هر چیزی که ضبط کنید تعادل می بخشد، بنابراین ارزش زیبایی شناسی بسیار بالایی دارد. بدیهی است که همیشه مطمئن شوید که خط تقارن را کاملاً مرکزی قرار داده اید. بسیاری از ساختمان ها به صورت متقارن طراحی شده اند. به عنوان مثال، آنها ممکن است یک ورودی اصلی با ویژگی های یکسان در هر طرف داشته باشند یا ممکن است در فضای داخلی بنا به شکلی متقارن ویژگی های خاص معماری در آن ها را بیابید به عنوان مثال، راهروهای طولانی، تونل ها و طاق هایی با طراحی متقارن.

 

تقارن در عکاسی معماری داخلی

 

داشتن نور طبیعی و سایه برای عکاسی معماری داخلی با موبایل

نور طبیعى مهم‌ترین عامل تاثیرگذار عکاسى از فضاهاى داخلى شناخته می‌شود. داشتن نور خوب و مناسب برای همه ی ژانرهای عکاسی مهم است که شامل عکاسی معماری نیز خواهد شد. با وجود داشتن نور غالب در محیط داخلی ساختمان ها برای عکاسی معماری می توان سایه ها را برجسته تر نشان داد. هنگام عکاسی معماری داخلی با موبایل، سایه ها تضاد بین نور و تاریکی می تواند جذابیت بیشتری ایجاد کند. اما چگونه می توانید از نور برای عکس های معماری خلاقانه تر استفاده کرد؟ از کنتراست نور و سایه استفاده کنید، تا عناصر بصری جالبی را به تصاویر خود اضافه کنید. وقتی نور روز حاکم است، قویترین سایه ها را پیدا خواهید کرد. بنابراین هنگام وجود خورشید و سایه ها عکاسی کنید نه در یک روز ابری.

 

داشتن نور طبیعی و سایه برای عکاسی معماری داخلی با موبایل

 

تاکید بر جزئیات در عکاسی معماری

گرفتن عکس ها از نزدیک نسبت به عکس های دور، گاهی می توانند جادوی بی نظیری ایجاد کنند. اگر خوب دقت کنید، چندین ویژگی جالب در هر ساختمانی را پیدا خواهید کرد. این ویزگی ها ممکن است حکاکی روی درب کوبنده باشد و یا شاید یک دستگیره درب با طراحی منحصر به فرد. نرده های پله ای همچنین می توانند عناصر مناسب عکاسی با موبایل را برای بزرگنمایی به شما ارائه دهند. همچنین می توانید با بافت ها و الگوها بازی کنید. دیوارهای آجری، شیشه های مات، بتن خشن روی دیوار یا حتی رنگ لایه برداری اغلب عنصر جالبی را به عکس ها اضافه می کنند.

 

تاکید بر جزئیات در عکاسی معماری

 

قرار دادن پرسوناژها (یک فرد یا یک شخصیت) برای عکاسی معماری

بعضی اوقات عکاسی ساختمان ها و بناها می توانند خسته کننده و تکراری شوند. برای این که حالتی جدید و جذاب تر به عکس خود بدهید و توجه بیننده را به یک نقطه ی خاص جلب کنید می توانید از یک پرسوناژ برای عکاسی معماری خود استفاده کنید. زیرا یک عنصر انسانی، می تواند تصاویر معماری جذاب تری ایجاد کند. همچنین داشتن یک پرسوناژ در عکس های معماری می تواند داستان جالبی را در تصویر روایت کند و بیننده را بیشتر درگیر نماید.

 

قرار دادن پرسوناژها (یک فرد یا یک شخصیت) برای عکاسی معماری

 

در عکاسی معماری به دنبال خطوط و اشکال باشید

 به دنبال خطوط عمودی، مورب و یا افقی باشید. وقتی از این خطوط عکاسی می کنید، به چشم بیننده جهت می دهد تا خطوط را دنبال کند و مخاطب مدت طولانی تری به عکس نگاه می کند. خطوط منحنی در معماری بسیار رایج است و احساس طبیعی بودن به عکس می دهد. اشکال جالب در طراحی ساختمان می تواند به طور خودکار چشم ها را از بخشی از عکس به قسمت های دیگر هدایت کند.

 

در عکاسی معماری به دنبال خطوط و اشکال باشید

 

در عکاسی معماری عکس ها را قاب کنید

با این قانون اساسی ترکیب عکاسی را دنبال کنید. سعی کنید برای عکاسی معماری با موبایل سوژه را خارج از مرکز در کادر خود نگه دارید. دلیل کار این است که وقتی سوژه در وسط است، شما فوراً آن را نگاه می کنید و سپس چشم شما جایی دیگر برای رفتن ندارد. اما وقتی سوژه به لبه و اطراف نزدیک است، به قسمت های دیگر عکس نیز نگاه می کنید. اکثر دوربین های گوشی های هوشمند دارای یک ویژگی شبکه هستند که می تواند به این نوع قاب بندی کمک کنند.

 

ویرایش عکس ها در عکاسی معماری

اگر بعد از مدت طولانی عکاسی کردن، عکس ها را نپسندید نگران و نا امید نشوید. زیرا هر عکسی برای به ثبت رسیدن نیاز به ویرایش کردن دارد. ممکن است که عکس ها به پردازش نیاز داشته باشند که با دانلود تعدادی برنامه ویرایش عکس در گوشی موبایل خود می توانید به راحتی کار ویرایش عکس ها را رو به راه کنید.

یکی از جذاب‌ترین ژانرهای عکاسی در بین بسیاری از طراحان داخلی و عکاسان حرفه‌ای عکاسی معماری داخلی می‌باشد. با اتمام این مقاله دریافتیم که برای ثبت بهترین و با کیفیت ترین عکس ها همیشه نیاز به یک دوربین حرفه ای نیست. با دوربین گوشی موبایل خود که حمل و نقل آن بسیار راحت تر از دوربین حرفه ای می باشد، می توانید هر کجا که هستید و هر کجا که رفتید برترین عکس ها را از بهترین و زیباترین نماها و فضاها به ثبت برسانید. به یاد داشته باشید که این هنر و سلیقه شماست که در این راه منجربه موفقیت شما می گردد.

 

 

 

 

 

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا