عکاسی ماکرو با گوشی موبایل

تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۰/۱/۱۸ چهارشنبه

عکاسی ماکرو با گوشی موبایل

 

عکاسی ماکرو با گوشی موبایل

امروزه عکاسی کردن طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است. به ویژه برای دنیای ارتباطات مانند فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام و... کاربران دوست دارند هر روز عکس جدیدتر و جذاب تری را برای صفحه ی خود به نمایش بگذارند. به همین دلیل شاید تعداد زیادی از افراد به دنبال جست و جو برای آموزش انواع عکاسی کردن با گوشی موبایل خود باشند. عکاسی کردن نیاز به سلیقه و ذوق هنری خاصی دارد که بیشتر افراد می توانند آن را در خود کشف کنند و بهترین عکس ها را ثبت کنند.

ما در این مقاله می خواهیم در مورد عکاسی ماکرو با گوشی موبایل بحث کنیم که چگونه می توان بدون وجود دوربین های حرفه ای با گوشی موبایل عکاسی کرد. عکاسی کردن با گوشی موبایل دارای طیف گسترده ای از موضوعات، سبک ها و سوژه ها می باشد.

 

عکاسی ماکرو با گوشی موبایل

 

عکاسی ماکرو چیست؟

به بیان ساده ای می توان گفت که منظور از عکاسی ماکرو، نوعی عکاسی از نمای نزدیک است که  به طور معمول از سوژه‌های کوچک عکس گرفته می شود. به طور کلاسیک سوژه موجود در یک تصویر ماکرو بزرگ‌تر از اندازه آن در طبیعت بر روی عکس ثبت می شود. معمولا سوژه ها در عکاسی ماکرو، حشرات و گیاهان ریزی هستند که بیشتر اوقات به آن ها بی توجه هستیم و یا با چشم غیر مسلح نمی توانیم به خوبی آنها را مشاهده کنیم. عکاسی ماکرو با گوشی موبایل که یکی از روش های جالب و سرگرم کننده عکاسی است که می تواند نیاز به عکاسی با دوربین حرفه ای را برای هر فردی برطرف نماید. ممکن است شما در حالی که کارهای روزانه خود را انجام می دهید، با منظره خاصی مواجه شوید که برایتان عجیب باشد و یا زمانی که در اینستاگرام یا صفحه ی مجازی خود یک عکس کلوزآپ باور نکردنی از یک گل، حشره و یا حتی جواهرات را مشاهده کرده اید،

شاید از خود پرسیده باشید که این عکس ها چگونه گرفته شده اند و یا شما چگونه می توانید عکس های مشابه را بگیرید؟ خوشبختانه برای دریافت این نوع عکس ها نیازی به خرید لنز DSLR یا ماکرو گران نیست. تمام آنچه شما نیاز دارید تلفن همراه ، لوازم جانبی ساده و کمی کنجکاوی است. شما می توانید با استفاده از یک گوشی هوشمند، عکس های ماکرو را با کیفیتی متفاوت ثبت کنید و آن منظره را برای خود ماندگارکنید. شاید بارها اتفاق افتاده باشد که هنگامی که با گوشی های هوشمند عکاسی ماکرو را انجام می دهید، حس عکاس حرفه ای بودن به شما دست دهد. چون می توانید به راحتی عکس هایی خیره کننده و زیبا را به ثبت برسانید. عکاسی ماکرو زمینه ی یادگیری گسترده ای را برای عکاسان فراهم می کند و فرصتی را برای بینندگان برای کشف دنیای کوچک و محیط اطراف فراهم می کند.

در ادامه به شرح نکات مهمی که در عکاسی ماکرو باید رعایت کرد می پردازیم.

 

عکاسی ماکرو چیست؟

 

تهیه لنز گوشی موبایل ماکرو

همیشه گران ترین لوازم جانبی نمی تواند بهترین کیفیت ها را به ما ارائه دهد. شما می توانید با خرید یک لنز ارزان قیمت برای گوشی موبایل خود به عکاسی کردن بپردازید. یکی از تخصصی ترین و هیجان انگیزترین ژانرهای عکاسی، عکاسی ماکرو می باشد. شما با انجام دادن و انتخاب کردن عکاسی ماکرو حتی می توانید برای خود کسب درآمد کنید و در این کار کاملا حرفه ای شوید. لنز موبایل ماکرو فاصله ی فوکوسی از یک و نیم میلیمتر تا یک سانتیمتر را برای ما ایجاد می کند که به کمک آن می توانیم از سوژه های کوچک عکس های زیبا بگیریم. عکاسی حشرات و عکاسی کردن از گل ها مصداق های عکاسی ماکرو هستند که با این لنز می توانید استفاده کنید. لنزهای ماکرو جزئیات را دقیق تر و با کیفیت اصلی دوربین ثبت خواهند کرد.

 

تهیه لنز گوشی موبایل ماکرو

 

نور پردازی کردن برای عکاسی ماکرو

اگر دقت کرده باشید برای گرفتن عکس های خوب و با کیفیت نورپردازی بسیار مهم است. بنابراین نورپردازی برای گرفتن عکس های ماکروی خوب نیز مهم و ضروری می باشد. عکاسی ماکرو را در صبح و زمانی که نور خورشید خیلی شدید نیست شروع کنید. روشنایی روز احتمالا بهترین و آسان ترین نور برای انجام عکاسی ماکرو می باشد. توجه داشته باشید که  بدترین زمان برای عکاسی ماکرو در ظهر است، زمانی که خورشید دقیقاً در وسط آسمان قرار دارد. اگر شما سایه‌های زشتی روی سوژه مشاهده کردید، بهتر است چند ساعتی بایستید تا شدت نور خورشید کمتر شود و بعد شروع به عکاسی کردن کنید. برای بیشتر عکاسی کردن ها نیاز به ساعت و تایم خاصی از روز می باشد اما در عکاسی ماکرو این گونه نیست. برای عکاسی ماکرو در بیشتر موارد، می‌توانید انتظار یک عکس ماکرو زیبا زمانی که آفتاب در زاویه 45 درجه رو به روی سوژه قرار دارد را داشته باشید.

 

نور پردازی کردن برای عکاسی ماکرو

 

در عکاسی ماکرو صبور و با حوصله باشید

برای دستیابی به یک عکاس خوب و حرفه ای، باید چیزهای زیادی را به خاطر بسپارید. تکرار و تمرین باعث می شود که این کار یک عادت شود. در یک نگاه ممکن است عکاسی ماکرو پیچیده و سخت به نظر برسد. اما با صبر و حوصله و تمرین زیاد می توانید در این کار خیلی حرفه ای شوید. به محض یادگیری عکاسی ماکرو انجام این کار برای شما بسیار لذت بخش و شگفت انگیز خواهد شد.

 

فوکوس کردن در عکاسی ماکرو

هنگامی که سوژه ی خود را برای عکاسی ماکرو انتخاب کرده اید،  تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی سوژه خود فوکوس کنید و دکمه شاتر را بزنید. بر روی صفحه نمایش گوشی خود ضربه بزنید تا مشخص کنید که در کجا فوکوس کند. انجام این کار به شما کمک می کند تا در عکاسی ماکرو نقطه فوکوس ترکیب خوبی به عکس شما ببخشد. نکته ای که می تواند به شما در گرفتن عکس های ماکرو کمک کند این است که یاد بگیرید چگونه به صورت دستی روی قسمت های مختلف فریم فوکوس کنید و سعی کنید فوکوس خود را تغییر دهید، تا دیدگاه های مختلف و جالب تری را از انواع عکس ها ارائه دهید.

 

زوم کردن سوژه در عکاسی ماکرو با گوشی موبایل

با نصب یک برنامه ی نرم افزاری مخصوص گوشی موبایل خود می توانید به راحتی مانند یک دوربین عکاسی حرفه ای عکس ها را ثبت کنید. شما می توانید با زوم کردن روی موضوع عکاسی خود، یک شات ایده آل از تصویری که می خواهید بگیرید. زوم کردن روی سوژه باعث می شود که همه اجزا و قسمت ها کاملا واضح و قابل دید باشند.

 

داشتن سه پایه برای عکاسی ماکرو

شاید بارها پیش آمده باشد که هنگام عکاسی کردن با لرزش دست مواجه شوید. هر حرکت جزئی و تکان خوردن دست می تواند به طور کلی عکس را خراب کند و از بین ببرد. اگر متوجه حالت لرزش دستان خود هنگام عکاسی شده اید، تهیه ی یک سه پایه هنگام عکاسی کردن لازم و ضروری می باشد. در غیر این صورت باید تا آن جایی که می توانید بی حرکت بمانید و گوشی موبایل خود را با دستانتان ثابت و محکم نگهدارید. با رعایت این نکته می توانید عکسی زیبا و با کیفیت را از سوژه ی خود به ثبت برسانید.

 

ویرایش عکس ها در عکاسی ماکرو

شما می توانید با نصب برنامه ها و اپلیکیشن هایی بر روی گوشی موبایل خود به ویرایش عکس ها بپردازید. زیرا ویرایش کردن تصویر، یک راه عالی برای ثبت یک عکس ساده و تبدیل کردن آن به یک شاهکار هنری است. لازم به ذکر است که در کار ویرایش تصویر، می توانید هر گونه که دلتان بخواهد با تغییر و زیاد و کم کردن اسلایدر ها، به تصویر دلخواه خود برسید.

 

هر بار که مقاله ای به پایان می رسد به این نتیجه می رسم که واقعا بالا بودن معلومات چه حس خوبی به آدم ها می دهد. در این مقاله عکاسی ماکرو را برای عزیزان توضیح داده ایم و هم چنین به رعایت برخی از نکات در عکاسی ماکرو اشاره کرده ایم. امید است که همگی بتوانند از این معلومات نهایت استفاده را به عمل بیاورند. اگر مایل به انجام عکاسی ماکرو بودید ولی در این کار هیچ گونه مهارتی نداشتید، نگران نباشید هر کسی می تواند با تکرار و تمرین هر کاری را که بخواهد می تواند انجام بدهد و در آن کار حرفه ای شود.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا