20 نکته ی طلایی برای گرفتن سلفی بهتر با گوشی موبایل

تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ دوشنبه

عکس گرفتن یکی از بهترین روش ها برای ثبت خاطرات روزمره می باشد. در عصر حاضر هم که شبکه های اجتماعی محبوب شده اند افراد عکس های زیادی از خود گرفته و در این شبکه ها منتشر می کنند. عکس سلفی اهمیت بسیار زیادی در سال های اخیر پیدا کرده است چرا که به صورت یهویی از خودتان عکس می گیرید و این موضوع نشان دهنده اعتماد به نفس شماست. اما نکته مهم تر گرفتن عکس های سلفی با کیفیت و جذاب است تا بتوانید آن ها را به راحتی با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر جزو افرادی هستید که توانایی کافی برای گرفتن سلفی را ندارید یا مدام سلفی های بی کیفیت می گیرید اصلا نگران نباشید. در این مقاله اصول و نکات لازم برای گرفتن سلفی های جذاب را با هم بررسی خواهیم کرد. با این ترفند ها دیگر نیاز نیست عکس های خودتان را ادیت یا فتوشاپ کنید. از شما دعوت می کنم تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا اصول سلفی گرفتن را با هم یاد بگیریم.

 

نکات مهم برای گرفتن سلفی حرفه ای و جذاب

برای اینکه سلفی های جذابی بگیرید باید یک سری نکات و اصول را رعایت کنید. اصول مهم برای گرفتن سلفی های حرفه ای عبارت اند از:

 

1- انتخاب زاویه مناسب برای عکاسی

اولین و مهم ترین نکته برای اینکه بتوانید سلفی بهتری بگیرید انتخاب زاویه مناسب برای عکاسی می باشد. بهتر است هنگام سلفی گرفتن ثابت نباشید. برخی از افراد هنگام سلفی گرفتن فقط به روبرو نگاه می کنند و عکس سلفی خود را ثبت می کنند. این کار باعث می شود عکس های شما بی روح و به یک شکل باشد. هر موقع که قصد گرفتن سلفی را داشتید بهتر است زوایای مختلف را برای این کار امتحان کنید. این کار کمک می کند تا بهترین زاویه برای عکاسی را انتخاب کنید و سلفی های شما جذابیت و کیفیت بالایی داشته باشد.

 

انتخاب زاویه مناسب برای عکاسی

 

2- کمک گرفتن از نور برای گرفتن سلفی جذاب

نور یکی از فاکتور هایی است که کمک می کند عکس های شما شفاف تر و با کیفیت بالا گرفته شوند. البته منظور ما این نیست که زیر نور قرار بگیرید. چرا که در این صورت به جای افزایش کیفیت با افت کیفیت همراه خواهد بود و چهره شما نورانی دیده خواهد شد. بهتر است از روبه رو منبع نور را برای عکس تان تهیه کنید نه از پشت سرتان. بهترین نور برای عکاسی، نور خورشید می باشد. اگر در فضای باز هستید نور خورشید را به عنوان منبع نور در نظر بگیرید. اما اگر در فضای تاریک تصمیم به عکس گرفتن کردید بهتر است از لامپ های اضافی برای افزایش نور استفاده نمایید.

 

کمک گرفتن از نور برای گرفتن سلفی جذاب

 

3- انتخاب پس زمینه جذاب بدون وجود مزاحم

هنگامی که قصد عکس گرفتن دارید باید یک پس زمینه مناسب برای خودتان تدارک ببینید. توجه کنید که افراد مزاحم در پشت سر شما وجود نداشته باشند. برخی مواقع عکس هایی که می گیرید کیفیت بالایی دارند اما برخی از افرادی که ناخواسته درون عکس افتاده اند باعث می شوند کیفیت عکس پایین تر بیاید. برای عکس گرفتن در خانه می توانید محیط منزل را تمیز تر کنید و سپس اقدام به عکس گرفتن کنید. در بیرون از خانه نیز می توانید از فضای سبز، دریا و ... کمک بگیرید.

 

انتخاب پس زمینه جذاب بدون وجود مزاحم

 

4- استفاده از ژست های مختلف برای ثبت تصاویر حرفه ای تر

موقع عکس گرفتن نباید ساکن و بی روح باشید. اینکه مدام صاف بایستید و شروع به عکس گرفتن از خود بکنید باعث می شود عکس های شما کیفیت لازم را نداشته باشد یا اینکه عکس ها تکراری و خسته کننده باشند. بنابراین بهتر است هنگام عکاسی علاوه بر تغییر زاویه، از ژست های مختلف برای عکاسی استفاده کنید. شاید باور نکنید اما ژستی که هنگام عکاسی می گیرید بیش از 70 درصد در افزایش کیفیت عکس تاثیر گذار می باشد.

 

5- لبخند زدن موقع عکاسی

یکی دیگر از روش های که به افزایش کیفیت عکس شما کمک می کند لبخند زدن هنگام سلفی است. اگر هنگام عکس گرفتن لبخند بزنید و چهره شادابی داشته باشید باعث می شود عکس شما جذاب تر و خوش فرم تر به نظر برسد. البته نباید در این کار زیاده روی کنید و کل دندان های خود را بیرون بزارید. هنگام عکس گرفتن یک لبخند ریز بزنید تا چهره ای جذاب و با مزه داشته باشید.

 

لبخند زدن موقع عکاسی

 

6- هنگام سلفی گرفتن از آینه استفاده کنید

عکس سلفی به معنای این نیست که فقط از صورت تان عکس بگیرید. گاهی اوقات بهتر است عکس تمام قد از خودتان بگیرید. در این شرایط استفاده از آینه کمک زیادی به شما خواهد کرد. آینه عکس شما را وارونه می کند و گوشی نیز در عکس دیده می شود. در این شرایط عکس جذاب تر دیده می شود و کیفیت بالایی نیز خواهد داشت.

 

هنگام سلفی گرفتن از آینه استفاده کنید

 

7- عکس های دسته جمعی را فراموش نکنید

عکس دسته جمعی یکی دیگر از انواع سلفی می باشد که طرفداران مخصوص خودش را دارد. اگر عکس دسته جمعی بگیرید شانس اینکه عکس تان در شبکه های اجتماعی بیشتر دیده شود زیاد است. علاوه بر این، عکس های دسته جمعی سلفی جذابیت زیادی دارند. اگر تصمیم به گرفتن عکس سلفی دسته جمعی گرفتید بهتر است افراد قد بلند در سمت عقب باشند و افراد با قد کوتاه تر در جلوی دوربین قرار بگیرند. در این صورت عکسی که می گیرید جذابیت خاصی پیدا می کند.

 

عکس سلفی دسته جمعی

 

8- کمک گرفتن از مونو پد

مونوپد ها جزو وسایلی هستند که برای گرفتن سلفی بهتر به شما کمک می کنند. کافی است گوشی را داخل مونوپد قرار دهید و دوربین را تنظیم کنید سپس از خودتان عکس بگیرید. مونوپد ها دارای ریموت می باشند که بر روی دسته آن قرار گرفته است. این ریموت کمک می کند تا بدون به زحمت افتادن عکس های خود را ثبت کنید. دقت داشته باشید که مونوپد را طوری تنظیم کنید که دسته آن داخل عکس دیده نشود. چرا که اگر دسته مونوپد داخل کادر عکس دیده شود عکس تان جذابیت خود را از دست خواهد داد.

 

کمک گرفتن از مونو پد برای سلفی

 

9- خلاق باشید و عکس های هنری بگیرید

عکس های خلاقانه و یا به اصطلاح هنری بازدید بیشتری می خورند چرا که جذابیت بسیار زیادی دارند. برای اینکه عکس های هنری بگیرید روش های زیادی وجود دارد. می توانید از عکس های هنری بقیه ایده بگیرید و سلفی های جذاب ثبت کنید. از آب، نور خورشید، جنگل، غروب آفتاب، جاده و ... می توانید برای گرفتن عکس های هنری استفاده کنید.

 

خلاقیت در سلفی

 

10- از فیلتر های دوربین استفاده کنید

یکی دیگر از راهکار هایی که برای گرفتن سلفی وجود دارد استفاده از فیلتر های دوربین می باشد. فیلتر های دوربین متنوع می باشند و کیفیت عکس را افزایش می دهند. فیلتر های مختلف را امتحان کنید و هر کدام که باعث جذاب تر شدن عکس تان می شود را برای عکاسی انتخاب کنید.

 

11- از چیز های جدید برای گرفتن سلفی کمک بگیرید

برای اینکه سلفی جذاب تری دشاته باشید بهتر از وسایل و ویژگی های جدید خود در عکس استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید به محصول جدیدی که خریده اید در عکس اشاره کنید. یا مثلا می توانید مو های خود را با مدل جدید بزنید و عکس بیندازید. ایجاد تفاوت باعث می شود تا عکس شما جذاب تر و با کیفیت تر دیده شود.

 

از چیز های جدید برای گرفتن سلفی کمک بگیرید

 

12- از برنامه های سلفی کمک بگیرید

اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا سلفی های جذاب تری بگیرید. از جمله این اپلیکیشن ها می توان به YouCam Perfect، Camera360، Facetune 2 و B612 اشاره کرد. این نرم افزار ها را می توانید برای گوشی های اندرویدی و آیفون نصب نمایید و از آن ها استفاده کنید. این اپلیکیشن ها دارای فیلتر های متنوعی می باشند و در گرفتن عکس بهتر و جذاب تر به شما کمک خواهند کرد.

 

13- در فاصله مناسبی از دوربین قرار بگیرید

موقعی که تصمیم به گرفتن سلفی می کنید نباید خودتان را زیاد به دوربین نزدیک کنید. همچنین نباید فاصله تان بیش از حد زیاد باشد. اگر بیش از حد دور باشید باعث می شود کیفیت عکس پایین تر بیاید و به خوبی دیده نشوید. اگر هم زیاد نزدیک دوربین باشید انگار به گوشی چسبیده اید و عکس نهایی جذابیت خاصی نخواهد داشت. پس بهتر است در فاصله ای مناسب از دوربین بایستید و سپس نسبت به گرفتن عکس اقدام کنید.

 

14- روی ویژگی های منحصر به فرد خود تمرکز کنید تا عکس های بهتری داشته باشید

همه ما ویژگی های منحصر به فردی داریم و کسی نمی تواند بگوید که هیچ استعداد یا ویژگی خاصی ندارد. اگر چشم های آبی یا جذابی دارید می توانید آن ها را به رخ بکشید. اگر موهای لخت و خوشگلی دارید برای شما مزیت محسوب می شود و می توانید از آن برای بهتر شدن عکس تان کمک بگیرید. بهتر است نکاتی که باعث جذاب تر شدن شما می شوند را پیدا کنید و با تمرکز کردن بر روی آن ها کیفیت عکس خود را بالا تر ببرید.

 

تمرکز بر ویژگی های منحصر بفرد خود برای سلفی جذاب تر

 

15- گاهی اوقات بهتر است بر روی گرفتن سلفی های تمام قد تمرکز کنید

لازم نیست خودتان را به گرفتن سلفی از صورت تان محدود کنید بلکه می توانید به صورت تمام قد هم از خودتان سلفی بگیرید. اگر قد بلندی دارید به راحتی می توانید عکس تمام قد از خودتان بگیرید. اما اگر این ویژگی را ندارید می توانید از مونوپد یا آینه برای گرفتن عکس تمام قد کمک بگیرید.

 

16- می توانید سلفی را با دوربین اصلی بگیرید

همان طور که می دانید دوربین اصلی گوشی رزولوشن و کیفیت بسیار بالا تری نسبت به دوربین سلفی دارد. بنابراین می توانید دوربین عقب گوشی را بر روی مونوپد تنظیم کنید و سلفی های با کیفیت تری از خودتان بگیرید.

 

 سلفی گرفتن با دوربین اصلی

 

17- می توانید فراتر از حالت عادی ظاهر شوید و همه را شگفت زده کنید

می توانید از ایده های جذاب و شگفت انگیز برای سلفی گرفتن استفاده کنید. به طور مثال می توانید داخل آب دراز بکشید و فقط صورت تان دیده شود سپس از خودتان سلفی بگیرید. این حالت از سلفی جذابیت خاصی دارد و باعث می شود بقیه را شیفته خودتان کنید. فقط باید مواظب باشید که هنگام سلفی کردن گوشی خود را داخل آب نیندازید. یا می توانید از برگ های پاییزی برای عکس کمک بگیرید. از یک نفر بخواهید تا برگ ها را به سمت آسمان پرتاب کند و در حالی که برگ ها در حال ریختن هستند از خودتان سلفی بگیرید. البته این ها فقط مثال های ساده ای از خلق ایده می باشند. می توانید هر ایده ای که به نظرتان می رسد را پیاده کنید و سلفی های جذاب و منحصر به فردی از خودتان بگیرید.

 

خلاقیت در عکاسی

 

18- می توانید هنگامی که مشغول انجام کاری هستید سلفی بگیرید

الزامی نیست که هنگام سلفی کردن ساکن باشید و هیچ کار خاصی را انجام ندهید. به عنوان مثال می توانید داخل ماشین، هنگام غواصی کردن، پیاده روی، خوردن یک همبرگر بزرگ و ... از خودتان سلفی بگیرید. در این حالت شما طبیعی تر جلوه می کنید و در عین حال می توانید عکس های جذاب تری از خودتان بگیرید.

 

سلفی گرفتن داخل ماشین

 

19- می توانید سلفی دو نفره بگیرید

می توانید عکس دو نفره سلفی بگیرید تا عکس تان جذاب تر دیده شود. به عنوان مثال می توانید از دوست تان یا یک فرد مشهور بخواهید که کنار شما بایستد و با همدیگر یک سلفی خوشگل و منحصر به فرد بگیرید. یا اگر یک حیوان خانگی مثل گربه یا سگ داشته باشید می توانید آن ها را کنار خود نگه دارید و سلفی های بی نظیری بگیرید.

 

 سلفی دو نفره بگیرید

 

20- از عینک آفتابی برای جذاب نشان دادن خودتان استفاده کنید

عینک آفتابی جزو وسایلی می باشد که وقتی به چشم زده می شود کمک می کند تا با شخصیت تر و جذاب تر دیده شوید. می توانید در یک مکان دلخواه عینک آفتابی به چشم بزنید و از خودتان سلفی بگیرید. فقط خواهشا داخل خانه یا مکان های تاریک از عینک آفتابی استفاده نکنید. این کار نه تنها جذابیت خاصی ندارد بلکه باعث می شود بقیه به شما بخندند.

 

استفاده از عینک آفتابی برای سلفی

 

جمع بندی

علاوه بر داشتن گوشی با کیفیت، لازم است یک سری اصول و قوانین را رعایت کنید تا سلفی های بهتری بگیرید. در این مقاله نکات لازم و ضروری که به گرفتن سلفی با کیفیت کمک می کند را با هم بررسی کردیم. به کمک این روش ها و رعایت نکات اشاره شده دیگر نگران بد افتادن در سلفی ها یا کیفیت پایین آن ها نباشید. کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید و موارد گفته شده را هنگام سلفی گرفتن رعایت کنید.

 

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا