روش های جلوگیری از دانلود و نصب خودکار برنامه ها در گوشی

تاریخ بروزرسانی : ۱۴۰۰/۱/۳۰ دوشنبه

دانلود خودکار برنامه ها؛ مشکلی که کاربران را به ستوه آورده است!

شاید شما هم به آن دسته از افرادی تعلق داشته باشید که بارها و بارها با مشکل دانلود خودکار برنامه ها در گوشی خود رو به رو شده اید. این موضوع برای کاربران بسیار آزار دهنده بوده و همین امر موجب شده است که بسیاری از آنان در پی یافتن علت دانلود خودکار برنامه ها در گوشی اندروید و آیفون باشند تا بتوانند از شر این مشکل خلاصی یابند. اگر شما هم جزء این دسته از کاربران هستید، تا پایان مطلب با ما همراه باشید!

 

جلوگیری دانلود خودکار برنامه ها

 

 علت دانلود خودکار برنامه ها در گوشی اندروید و آیفون چیست؟

همان گونه که می دانید، دانلود خودکار برنامه ها ضمن افزایش مصرف اینترنت، زمینه کاهش حافظه داخلی تلفن همراه را تشدید می نماید. بدین ترتیب حتی اگر مایل به نصب یک برنامه جدید بر روی گوشی خود باشید، با کاهش حجم و در نتیجه عدم موفقیت در نصب برنامه مورد نظر رو به رو می شوید. بنابراین لازم است علت دانلود خودکار برنامه ها در گوشی اندروید و آیفون را شناسایی نموده و بدین ترتیب با رفع آن ها کنترل بهتری بر روی برنامه های موجود در تلفن همراهتان داشته باشید.

به منظور درک علت دانلود خودکار برنامه ها در اندروید باید بدانید که 3 نوع آپدیت در سیستم عامل موجود می باشد. این آپدیت ها به قرار زیر هستند:

 

 علت دانلود خودکار برنامه ها در گوشی اندروید و آیفون چیست؟

 

آپدیت مربوط به سیستم عامل

این نوع از به روزرسانی ها از طریق تنظیمات قابل انجام می باشند.

 

آپدیت خودکار برخی برنامه ها

این دسته از آپدیت ها از طریق وب سایت ارائه دهنده نرم افزار مذکور و پس از باز شدن برنامه انجام می گردد.

 

آپدیت مربوط به برنامه های نصب شده

این دسته از آپدیت ها از طریق مارکت های اندرویدی نظیر گوگل پلی صورت می پذیرند.

لازم به ذکر است که موارد فوق الذکر اصلی ترین دلایل دانلود خودکار برنامه ها در گوشی اندروید و آیفون هستند. حال که با علت این مشکل آزار دهنده آشنا شدید، در ادامه به بررسی روش های جلوگیری از دانلود و نصب خودکار برنامه ها در گوشی های اندروید و آیفون خواهیم پرداخت.

 

راه حل های جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ها در گوشی

سیستم عامل اندروید یکی از محبوب ترین و پر مخاطب ترین سیستم عامل های امروزی در میان کاربران می باشد. این سیستم عامل آزادی عمل قابل توجهی را در اختیار کاربران خود قرار داده و برای کلیه مشکلات آنان چاره اندیشی کرده است. بنابراین اگر شما هم از مشکل دانلود خودکار برنامه ها به ستوه آمده اید، نیازی به نگرانی نیست. چرا که اندروید برای رهایی شما از شر این مشکل نیز راهکارهایی در نظر گرفته است!

 

راه حل های جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ها در گوشی

 

از طریق تنظیمات گوشی به جنگ دانلود خودکار برنامه های اندروید بروید!

برای این کار کافی است به بخش تنظیمات تلفن همراه خود مراجعه کنید. اگر به قسمت انتهایی تنظیمات توجه نمایید، متوجه گزینه ای تحت عنوان About Phone یا به عبارت دیگر "درباره تلفن همراه" خواهید شد. به این بخش وارد شده و گزینه به روزرسانی نرم افزارها را انتخاب نمایید. گام بعدی غیر فعال نمودن کلیه گزینه های فعال است. به همین راحتی و با چند کلیک ساده از شر مشکل دانلود خودکار برنامه ها خلاص خواهید شد!

حال شاید این موضوع ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد که با به کارگیری روش فوق الذکر حتی در صورت تمایل به دریافت به روزرسانی برنامه های موجود نیز قادر به انجام این کار نخواهید بود. پس چه باید کرد؟

برای این کار کافی است به صورت دستی وارد این قسمت شده و مجددا تنظیمات را تغییر دهید. حتی ممکن است در آینده ای نه چندان دور دلتان برای همین دانلودهای خودکار تنگ شود. برای رفع دلتنگی به همین بخش مراجعه کرده و تنظیمات را به حالت اولیه برگردانید!

 

جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ها در اندروید

 

صاحبان گوشی های آیفون بخوانند!

جالب است بدانید که مشکل دانلود خودکار برنامه ها تنها محدود به گوشی های اندرویدی نبوده و کاربران لاکچری آیفون به دست را نیز به ستوه آورده است. چاره چیست؟

اگر شما هم جزء صاحبان گوشی های آیفون هستید و از مشکل آزار دهنده دانلود خودکار برنامه ها رنج می برید، کافی است به بخش تنظیمات گوشی مراجعه و گزینه iTunes& App Store را انتخاب نمایید. سپس نسبت به غیر فعالسازی گزینه Update موجود در بخش Automatic Download اقدام نمایید.

لازم به ذکر است که غیر فعالسازی سایر گزینه های موجود در این بخش کمک قابل توجهی به کاهش مصرف اینترنت خواهد نمود!

 

جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ها در آیفون

 

جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ها در اندروید و آیفون

حال که به مشکل مشترک میان کاربران اندروید و IOS رسیدگی کردیم، نوبت به آن رسیده است که مشکلات رایج دیگری همچون دانلود خودکار برنامه ها در گوگل پلی و دانلود خودکار برنامه ها و رسانه ها در تلگرام و واتساپ را مطرح نموده و روش های رهایی از شر آن ها را نیز در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 

جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ها در اندروید و آیفون

 

جلوگیری از دانلود خودکار در گوگل پلی

گوگل پلی از آن دسته از نرم افزارهایی است که گاهی به خواست کاربر توجه نکرده و هر کاری دلش می خواهد می کند! مثلا کافی است گوشی خود را زمین گذاشته و بروید یک لیوان آب نوش جان کنید. همین که برگردید، متوجه می شوید که بله؛ جناب گوگل پلی بدون کسب اجازه از شما همه برنامه های مورد علاقه خود را دانلود و نصب کرده است! آیا می خواهید به گوگل پلی بفهمانید که رییس کیست؟! اگر جوابتان مثبت است، با ما همراه باشید.

به منظور جلوگیری از دانلود خودکار برنامه ها در گوگل پلی این برنامه را باز نموده و اقدام به انتخاب سه خط افقی موجود در قسمت بالا و سمت چپ صفحه نمایید. سپس از منوی موجود در سمت چپ به بخش Settings وارد شده و گزینه AUTO-Update APPS را انتخاب نمایید. با این کار یک سری گزینه ها برای شما به نمایش در خواهند آمد. گزینه Do not Auto-Update Apps را فعال نموده و در نهایت done را بزنید.

از این پس رییس شما هستید و می توانید هر برنامه ای را که دوست دارید، به صورت دستی نصب نموده و یا به روزرسانی کنید!

 

جلوگیری از دانلود خودکار در گوگل پلی

 

 زخم خورده های دانلود خودکار در تلگرام و واتساپ بخوانند!

یکی از سوالات پر تکراری که از جانب کاربران مطرح می شود، چگونگی جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام و واتساپ می باشد. همان گونه که می دانید، این دو برنامه از محبوبیت فراوانی برخوردار بوده و امروزه کمتر گوشی ای پیدا می شود، که خانه امن این دو بزرگوار نباشد! از همین رو بر آن شدیم که روش های جلوگیری از دانلود خودکار در تلگرام و واتساپ را نیز بیان کرده و به طور کلی شما را از شر هر چه دانلود خودکار است، خلاص نماییم!

زخم خورده های دانلود خودکار در تلگرام کافی است پس از باز نمودن برنامه، آیکون سه خطی موجود در سمت چپ و بالای صفحه باز شده را انتخاب کرده و منتظر باز شدن منوی اصلی بمانند. حال به بخش Settings مراجعه نموده و نسبت به انتخاب گزینه Date& Storage اقدام کرده و تیک سه گزینه موجود در بخش Automatic media download را غیر فعال نمایید. با این کار چه در زمان استفاده از اینترنت سیمکارت و چه در زمان اتصال به اینترنت وای فای و اینترنت رومینگ با دانلود خودکار برنامه ها مواجه نخواهید شد.

حال نوبت به واتساپ دوستان می رسد. جالب و در عین حال لازم است بدانید که جلوگیری از دانلود خودکار در واتساپ بسیار ساده است. بدین منظور کافی است به بخش تنظیمات این برنامه دوست داشتنی مراجعه کرده و سپس به بخش Chat and Call بروید. تیک کلیه گزینه های موجود در Media Auto-  Download را برداشته و خیالتان راحت باشد که از این پس با هیچ دانلود خودکاری در واتساپ رو به رو نخواهید شد!

 

 زخم خورده های دانلود خودکار در تلگرام و واتساپ بخوانند!

 

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

بازگشت به بالا
تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه فروشگاه اینترنتی ویرا گوشی محفوظ می‌باشد. گروه طراحان وِوِکا